nadpis
icon_white_edit
icon_white_mail
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home

   

slide1 slide2 slide3 slide4

nadpis
14.04.2021
Jaro už se snaží prorazit a my připravujeme autocamp k provozu. Jen co vládní opatření pominou, provoz bude odstartován! Zatím jsme uzavřeni na základě usnesení Vlády ČR. Rezervaci na ubytování v chatce si však můžete provést.

04.01.2021
Vážení hosté, i když je autocamp uzavřený, je zazimován, jsme tu stále pro Vás. Předběžné rezervace zapisujeme na chatky. Na vlastní ubytovací zařízení, stany a karavany, rezervace nebereme. Můžete nás kontaktovat na emailu: atc@pastviny.cz nebo na telefonu: 724 147 317 Děkujeme na Vaši přízeň.

12.10.2020
DĚKUJEME všem našim hostům a příznivcům za přízeň v letošním roce a za letní sezónu 2020. Oznamujeme, že AUTOCAMP je UZAVŘEN od 12.10.2020,je tedy MIMO PROVOZ. TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU V PŘÍŠTÍ SEZÓNĚ A LEPŠÍCH ČASECH!!! Tým pracovníků autocampu

30.06.2017
MÍSTA pro STANY a KARAVANY NEREZERVUJEME!!! V našem autocampu nemáme vytyčené parcely ani jinak označená místa.

08.08.2015
Informaci o kvalitě vody v přírodním koupání ve vodní nádrži Pastviny zísláte na www.khspce.cz

24.08.2014
Agentura Czech Tourism pozvala novináře k návštěvě Podorlicka a Pastvinské přehrady. V našem kempu byli novináři velice spokojeni. Plusové body jsme získali za domácí švestkové buchty. *Mňam-mňam*

07.07.2014
Prázdninový inspektor v roce 2012 ocenil náš kemp bronzovou madajlí.


nadpis
ajax

nadpis
Zde vložte vaši e-mailovou adresu
pro přihlášení (odhlášení) odběru novinek
  

nadpis
Zámek Potštejn
Muzeum řemesel Letohrad
Hora Matky Boží Králíky
Vojenské muzeum Králíky
Vodácká řeka Orlice


nadpis
camp.cz Motorkáři vítáni
www.pekarnaletohrad.cz Klášterecké masné pochoutky, a. s. Pivovar Holba a.s. - Hanušovice Hamé.cz Zelená vrána Krkonošský produkt www.dokempu.cz www.mojeorlickehory.cz

nadpis

Právě online: 1
Návštěvy dnes: 6
Návštěvy za týden: 500
Návštěvy za měsíc: 1815
Návštěvy celkem: 263612
Informace pro rybáře Tisk článku  

Informace pro  RYBÁŘE !

Vody Pastvinské přehrady jsou v celorepublikovém a v celosvazovém rybolovu!!! Info je z Východočeského rybářského svazu v Hradci Králové. 

Po Vašem rybolovu  na Pastvinské přehradě nabízíme teplé zázemí v  chatkách   s přitápěním  v ATC Šlechtův palouk !!! Můžete  i kempovat přímo u vody na trávě! smileyDůležité věci pro RYBÁŘE zakoupíte v Žamberku !!!  www.rybaruvkramek.cz 

Tel.: +420 608 553 866   Vladimír Kudrjavcev cool

 

Rybářské povolenky prodej:smiley

MUDr. Jaroslav Kučírek,  tel.: + 420 604 412 952  , Nekoř 312

Na náměstíčku v Nekoři odbočíte ke  prodejně Konzumu a o 100m výše budete přímo na křižovatce proti domu pana Kučírka.


-  Josef Pávek -  tel. +420 731 574 505 , Prodejna rybářských potřeb a suvený ( u přehradní hráze )

-  Dušan Vlk   - tel.: +420 604 283 989 , Klášterec nad Orlicí 

-  Milan Vábr  - tel.: + 420 605 180 090, Žamberk 

 

DOLNÍ NÁDRŽ PASTVINY NA DIVOKÉ ORLICI POTĚŠÍ I RYBÁŘEyes

Řeka Divoká Orlice, od soutoku s Tichou Orlicí již jako Orlice, je největším levostranným přítokem Labe ve východních Čechách.

Přehrada Pastviny byla vybudována v letech 1933 – 38 na řece Divoké Orlici.  Jedná se o poslední   zděnou  hráz z kamene.  Až do počátku 20. století byla Divoká Orlice známa  společným výskytem druhů ryb typických pro tuto oblast - pstruha obecného potočního, lipana podhorního, lososa obecného,  ale i pstruha obecného mořského. S přibýváním  překážek na Labi a Orlici postupně vymizely do roku 1916  poslední dva vyjmenované druhy a  jejich úbytek byl již  koncem 19. století nahrazován vysazením sivena amerického a pstruha duhového.

S výstavbou přehrady Pastviny,  a tím i se vznikem údolních nádrží Pastviny I a Pastviny II začaly podmínky pro další možnosti rybářského obhospodařování.

Kromě lososovitých ryb, které jsou v zastoupení pstruha obecného potočního, pstruha duhového, lipana podhorního a sivena amerického vysazovány především do toku Divoké Orlice v úsecích nad i pod údolními nádržemi, jsou opakovaně do  nádrže Pastviny I vysazovány tisíce kilogramů a kusů ryb.  Jde  především  o kapra obecného,  ale i další druhy ryb jako síh severní maréna, amur bílý, ostroretka stěhovavá, hlavatka obecná, úhoř říční, mník jednovousý a samozřejmě štika obecná a candát obecný.

Do údolní nádrže Pastviny II je  opakovaně vysazován  kapr obecný, pstruh duhový a lipan podhorní. V obou nádržích se přirozeně vyskytuje i celá řada takzvaných plevelných ryb., jako je plotice obecná, perlín ostrobřichý, karas obecný, okoun říční a další druhy.

V lokalitě údolních nádrží Pastviny jsou tři rybářské revíry. V revírech Orlice Divoká 7 a Orlice Divoká 5 včetně vyrovnávací údolní nádrže Pastviny II platí povolenky k lovu ryb na pstruhových revírech. V revíru Orlice Divoká 6 – údolní nádrž Pastviny I platí povolenky k lovu ryb na mimopstruhových revírech.

Revír 453 059 Orlice Divoká 7, který sousedí s revírem na údolní nádrži Pastviny I až k prvnímu jezu nad Zemskou bránou v délce 7km,  obhospodařuje MO ČRS Klášterec nad Orlicí.

Revír 451 090 Orlice Divoká 6 – údolní nádrž Pastviny I  v délce 7km a na ploše 80 ha

 obhospodařuje   přímo  Východočeský územní svaz.  A tyto dva revíry patří Českému rybářskému svazu.

Na vyrovnávací údolní nádrži Pastviny II o ploše 17ha a na 11 km a 11ha Divoké Orlice se nachází revír 453 057 Orlice Divoká 5. Zde hospodaří MO ČRS Nekoř v rámci ČRS. Tento  rybářský spolek  patří k nejstarším v Čechách, byl založen 6. dubna 1884. V příštím roce oslaví již 130 let od svého založení.

Od počátku  se spolek věnuje chovu lososovitých ryb. V současnosti MO ČRS Nekoř produkuje ve vlastní líhni umělým výtěrem generačních ryb a inkubací jiker  plůdek pstruha obecného potočního a lipana podhorního. Pro veřejnost realizuje spolek v letním období prodej pstruhů z vlastního chovu. Jejich  velmi oblíbenou akcí  je každoročně   v červnovém termínu tradiční rybářský táborák s prodejem rybářských specialit.

Věřím, že krásná zdejší  příroda, Divoká  Orlice a  údolní nádrže Pastviny I a II přilákájí bezpočet turistů i rybářů.  Jak říkáme u nás v  Orlických horách „Přijďte pobejt!“ a „Petrův zdar!“

 

Pro web stránky ATC Šlechtův palouk

 napsal hospodář MO ČRS Nekoř, Mgr. Miloš Krejsa, kontakt: +420777586042,

                                                                                                                krejsa.milos@seznam.cz